Jaký byl první odborný seminář svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi?

V Pražském hotelu Angelis se 5.10. 2016 uskutečnil první odborný seminář na téma svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi. Na akci se přihlásilo 20 účastníků převážně z oboru finančního poradenství, pro které byly připraveny 3 tématické bloky s hlavním tématem „Aktuální stav trhu svěřenských fondů a jejich využití v praxi“.

Jaký byl první odborný seminář na téma svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi?

V Pražském hotelu Angelis se 5.10. 2016 uskutečnil první odborný seminář na téma svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi. Na akci se přihlásilo 20 účastníků převážně z oboru finančního poradenství, pro které byly připraveny 3 tématické bloky s hlavním tématem „Aktuální stav trhu svěřenských fondů a jejich využití v praxi“.

„ I když jsme na počátku svěřenských služeb v České republice, tak je patrné, že téma svěřenských fondů začíná lákat čím dál více potenciálních zakladatelů a odborníků z finančního sektoru, uvedl Pavel Kolář, člen kontrolního výboru společnosti Svěřenská správa.“

V průběhu téměř tříhodinového semináře vystoupili tři řečníci ze společnosti Svěřenská správa, které doplňovala diskuze a dotazy účastníků. Blok věnující se právním pramenům svěřenského fondu a porovnání tohoto institutu v ČR s ostatními členskými zeměmi EU měl řečník Pavel Kolář, který je členem kontrolního výboru společnosti Svěřenská správa.

Druhý blok přinesl debatu procesních souvislostí svěřenských fondům – neboli jaká bude pravděpodobná praxe při řešení sporů cestou soudního řízení. Řečník Mgr. Martina Szwarcová potvrdila, že hmotně právní téma svěřenských fondů zcela zastínilo procesně právní rovinu i nový předpis, podle kterou budou soudy ve věcech svěřenských fondů postupovat. Na některé odpovědi nám bude odpovězeno, až prostřednictvím budoucí judikatury.

Blok nazvaný „Svěřenské fondy v praxi" odhalil účastníkům dnešní situaci na trhu svěřenských fondů. Jeho řečník Ing. Peter Kováčik, který je členem investičního výboru společnosti Svěřenská správa, poukázal na to, že sama odborná veřejnost se teprve seznamuje se svěřenským fondem, což doložil počtem založených fondů v ČR. Jejich odbornost a důvěra v tento institut má zásadní vliv na rychlejší rozvoj tohoto institutu v naší zemi.

Jednoznačným závěrem celého semináře bylo konstatování, že po seznámení veřejnosti s využitím tohoto institutu pro řešení běžných životních situací si svěřenské fondy najdou své pevné místo na trhu v ČR. Z přednášek ale také vyplynulo, že se jedná o dlouhodobý, pozvolný proces, což dává zájemcům o výkon funkce svěřenského poradce nebo správce dostatečný prostor pro získání patřičné profesní kvalifikace.


Svěřenský fond

Zaujal vás článek?

Dejte nám svůj mail a my vám budeme podobné články posílat 1x měsíčně.
Získejte přehled, co se ve světě svěřenských fondů děje:

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Související články

Volně dostupný

Jsme partnerem konference Private Family Wealth, kde je hlavním řečníkem člen 4. generace rodiny Baťa.

Správa rodinného majetku není jen o investičních příležitostech a podnikání, významnou roli hrají také vztahy. Do správy rodinného majetku a řízení podniku bývá aktivně zapojeno více členů jedné rodiny. To může být skvělou příležitostí, ale v případě nezdaru se příležitost může lehce proměnit v hrozbu. Jakou strategii zvolit, aby byl majetek ochráněn a zachován pro další generace, o to se podělí Thomas Archer Baťa a další významné osobnosti na V. ročníku konference Private Family Wealth.

5. 6. 2023
3 min.
Volně dostupný

Svěřenská správa je partnerem celodenní vzdělávací akce Workshop & Networking Private Family Wealth 2023

Jak na správu rodinného majetku nejen v době krize? Jak ochránit váš majetek a které nástroje vám poslouží k naplnění vašich cílů? To na workshopu PFW 2023 představí více než 20 expertů v oborech správy majetku a plánování bohatství. Mezi nimi nebudou chybět ani zástupci Svěřenské správy a jako partneři akce pro vás máme slevu 15 % s užitím promo kódu PFW.

28. 2. 2023
5 min.
Volně dostupný

Pavel Kolář moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci

Pavel Kolář, řídící partner a senior trust advisor společnosti Svěřenská správa, moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci Private Family Wealth.

9. 11. 2022
2 min.
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter