————   House of Trust   ————

Založení svěřenského fondu

Založení svěřenského fondu je drobnou součástí celého administrativního procesu. Jde ale o klíčový okamžik, který se v nezkušených rukách může změnit v noční můru zakladatele a všech zúčastněných osob.

Chci založit svěřenský fond

Zajistíme administraci fondu a jeho zápis do veřejných rejstříků.

Stejně jako život je jedinečný i statut fondu. Ten musí zohlednit současnou situaci a zároveň být připravený na všechny možné budoucí scénáře.V dennodenní praxi se bohužel setkáváme se statuty fondů, které mají jen dvě strany nebo formu šablony, jež je kopírována bez ohledu na životní situaci zakladatele. Stojí takto uspořené peníze za významné riziko, kterému vystavujete svůj svěřenský fond, a tím i majetek, který jste celý život budovali? Jsme přesvědčeni, že nikoli.

Statut svěřenského fondu jako autorské dílo

Pokud je vůle zakladatele právně zformulována a zhmotněna v zakladatelských dokumentech a souvisejících listinách, přišel čas na založení svěřenského fondu. Podle občanského zákoníku musí mít zakládací listina podobu statutu fondu. Ten má charakter právního jednání sepsaného ve formě notářského zápisu.

Notářský zápis je listina sepsaná notářem, která má zákonem stanovené náležitosti. Jedná se o smluvní ujednání, jež je bez notáře neplatné a takový fond nemůže vzniknout.

Převezmeme odpovědnost za celý proces

Po odsouhlasení statutu a všech souvisejících dokumentů převezmeme odpovědnost za celý administrativní proces založení fondu a komunikaci s orgány státní správy.

Po notářském zápisu dochází k založení svěřenského fondu, ale ne ke vzniku. Svěřenský fond totiž vzniká až momentem zveřejnění v evidenci svěřenských fondů, kterou mají na starosti rejstříkové soudy.

Naši odborníci vás bezchybně provedou celým administrativním procesem. Svěřenský fond založíme rychle a nákladově efektivním způsobem.

Co pro vás při založení svěřenského fondu zajistíme

Nejčastější kritické chyby při zakládání svěřenského fondu

Příklady fatálních chyb, s nimiž naši klienti potřebovali po založení fondu pomoci:

Chcete mít jistotu, že váš svěřenský fond bude rychle a bezchybně založen?

Jsme připraveni vám pomoci.

Kontaktujte nás

Mohlo by Vás zajímat

Proč si nás vybrat?

ZKUŠENOSTI

Naše služby využili už stovky klientů s celkovou hodnotou majetku ve svěřenských fondech přes 5 miliardy korun.

DŮVĚRYHODNOST

Jsme zakládajícím členem Komory svěřenských poradců a správců České republiky a certifikační autoritou pro odborníky působící v trustovém průmyslu.

ODBORNOST

Při tvorbě strategie svěřenského fondu a jeho správě spolupracujeme s bankami i renomovanými společnostmi z celého světa.

————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter