Tisková zpráva: Zformovala se skupina PWG zaměřená na správu majetkových záležitostí movitých rezidentů v ČR.

I přes probíhající pandemii dochází ke globálnímu růstu bohatství movitých domácností. V České republice jsou důvodem především vzrůstající ceny nemovitostí. Trh specializovaných služeb plánování a správy bohatství HNWI osob díky tomu dynamicky roste. V důsledku toho v ČR vznikla nová skupina PWG - Private Wealth Group zaměřená výhradně na správu majetkových záležitostí movitých klientů.

Do nově založené firmy PWG se přesunula společnost Svěřenská správa. Po zavedení svěřenských fondů do českého prostředí v roce 2014 se Svěřenská správa stala předním administrátorem a poskytovatelem služeb v této oblasti správy cizího majetku v ČR.

PWG je mateřskou společností, která mimo Svěřenské správy drží ve svém portfoliu i další firmy a projekty. Veškeré tyto aktivity spojuje téma zaměřené na poskytování služeb plánování a správy bohatství pro jedince a rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. high-net-worth individual – HNWI.

Dle statistiky Capgemini Financial Services Analysis má na vývoj bohatství HNWI vliv zejména světový pokrok. Společnosti poskytující služby správy a plánování bohatství movitým domácnostem by měly vyjít vstříc modernímu světu.

Nově zformovaná skupina PWG se prostřednictvím svých dceřiných společností zaměří výhradně na rozvíjející se služby v oblasti správy bohatství v ČR.

Řídícími partnery skupiny PWG jsou Pavel Kolář a Peter Kováčik. Ředitelkou zákaznického servisu ve společnosti Svěřenská správa se od září 2021 nově stává Jana Šmídová, která do firmy nastoupila po 10 letech působení v Generali Česká Pojišťovna. 

Hlavní Wealth Manager skupiny v rámci Multi Family Office je Petr Vít, který se ke skupině připojil po úspěšném prodeji rodinné firmy JAS ČR, dvojce na českém trhu. Technologickou divizi zaměřenou zejména na aplikaci eTrust vede Ivan Brízgala, který ve společnostech zařazených do skupiny působí na různých pozicích od roku 2016. Pozici šéfredaktorky ve Wealth Magazínu dále zastává Eva Ulrichová.

Private Wealth Group

K transformaci na skupinu PWG jsme přistoupili v důsledku rostoucí poptávky našich zákazníků po správě jejich majetkových záležitostí a zachování jejich životního standardu. Díky nové reorganizaci našich aktivit dokážeme prostřednictvím našich dceřiných společností klientům zajistit oborovou specializaci, lépe využívat vzájemné synergie a přinášet strategie, které jsou přizpůsobeny jejich bohatství i individuálním potřebám.

Zaujal vás článek?

Dejte nám svůj mail a my vám budeme podobné články posílat 1x měsíčně.
Získejte přehled, co se ve světě svěřenských fondů děje:

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Související články

Volně dostupný

Jsme partnerem konference Private Family Wealth, kde je hlavním řečníkem člen 4. generace rodiny Baťa.

Správa rodinného majetku není jen o investičních příležitostech a podnikání, významnou roli hrají také vztahy. Do správy rodinného majetku a řízení podniku bývá aktivně zapojeno více členů jedné rodiny. To může být skvělou příležitostí, ale v případě nezdaru se příležitost může lehce proměnit v hrozbu. Jakou strategii zvolit, aby byl majetek ochráněn a zachován pro další generace, o to se podělí Thomas Archer Baťa a další významné osobnosti na V. ročníku konference Private Family Wealth.

5. 6. 2023
3 min.
Volně dostupný

Svěřenská správa je partnerem celodenní vzdělávací akce Workshop & Networking Private Family Wealth 2023

Jak na správu rodinného majetku nejen v době krize? Jak ochránit váš majetek a které nástroje vám poslouží k naplnění vašich cílů? To na workshopu PFW 2023 představí více než 20 expertů v oborech správy majetku a plánování bohatství. Mezi nimi nebudou chybět ani zástupci Svěřenské správy a jako partneři akce pro vás máme slevu 15 % s užitím promo kódu PFW.

28. 2. 2023
5 min.
Volně dostupný

Pavel Kolář moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci

Pavel Kolář, řídící partner a senior trust advisor společnosti Svěřenská správa, moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci Private Family Wealth.

9. 11. 2022
2 min.
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter