Vzděláváme a certifikujeme profesionální svěřenské poradce a správce

V roce 2014 byl do českého právního řádu zaveden institut svěřenského fondu. Jeho vznik přinesl finančním odborníkům a specialistům v ČR doposud největší výzvu v podobě získání patřičné profesní kvalifikace pro výkon funkce svěřenského správce, jejíž podstatou je správa cizího majetku.

V roce 2014 byl do českého právního řádu zaveden institut svěřenského fondu.  Jeho vznik přinesl finančním odborníkům a specialistům v ČR doposud největší výzvu v podobě získání patřičné profesní kvalifikace pro výkon funkce svěřenského správce, jejíž podstatou je správa cizího majetku. Oproti jiným jurisdikcím neklade zákon v ČR na funkci profesionálního svěřenského správce žádné kvalitativní, ani profesní nároky.

Tento fakt ale může znamenat pro zakladatele svěřenských fondů i jejich majetek značné riziko v podobě selhání lidského faktoru při správě cizího majetku.

Role svěřenského správce si od svého vykonavatele žádá nejvyšší odbornou i morální kvalitu, proto patří k vrcholné disciplíně správy cizího majetku a i ve finančních službách je doménou pouze skutečných profesionálů.

Cílem společnosti Svěřenská správa s.r.o. je po vzoru zahraničí nastavovat a zavádět v ČR vysoké standardy kvalifikace, etického chování pro svěřenské správce i profesionály působící v oboru svěřenských fondů. Od 1.1.2016 poskytujeme jako jediní v ČR služby důvěryhodné certifikační autority, která zajišťuje přípravu a metodiku výkonu jejich činnosti dle platné legislativy.

Od počátku roku 2016 jsme prostřednictvím kurzu svěřenského správce certifikovali téměř dvě desítky absolventů, kteří začínají klientům v ČR poskytovat služby spojené s poradenstvím, zakládáním a správou svěřenských fondů dle české jurisdikce.

Držitelé certifikátu „absolvent kurzu svěřenského správce“ jsou veřejně evidováni v centrálním registru svěřenských správců a pro potenciální zakladatele svěřenského fondu garancí vysokého standardu poskytovaných služeb. Cesta k plné erudovanosti je pro každého absolventa kurzu svěřenského správce ještě dlouhá, ale díky našemu důrazu na potřebu následného vzdělání i následná odborná podpora dává každému účastníkovi předpoklady stát se vysoce ceněným profesionálem v odvětví svěřenských fondů a správy cizího majetku.

Zaujal vás článek?

Dejte nám svůj mail a my vám budeme podobné články posílat 1x měsíčně.
Získejte přehled, co se ve světě svěřenských fondů děje:

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Související články

Volně dostupný

Jsme partnerem konference Private Family Wealth, kde je hlavním řečníkem člen 4. generace rodiny Baťa.

Správa rodinného majetku není jen o investičních příležitostech a podnikání, významnou roli hrají také vztahy. Do správy rodinného majetku a řízení podniku bývá aktivně zapojeno více členů jedné rodiny. To může být skvělou příležitostí, ale v případě nezdaru se příležitost může lehce proměnit v hrozbu. Jakou strategii zvolit, aby byl majetek ochráněn a zachován pro další generace, o to se podělí Thomas Archer Baťa a další významné osobnosti na V. ročníku konference Private Family Wealth.

5. 6. 2023
3 min.
Volně dostupný

Svěřenská správa je partnerem celodenní vzdělávací akce Workshop & Networking Private Family Wealth 2023

Jak na správu rodinného majetku nejen v době krize? Jak ochránit váš majetek a které nástroje vám poslouží k naplnění vašich cílů? To na workshopu PFW 2023 představí více než 20 expertů v oborech správy majetku a plánování bohatství. Mezi nimi nebudou chybět ani zástupci Svěřenské správy a jako partneři akce pro vás máme slevu 15 % s užitím promo kódu PFW.

28. 2. 2023
5 min.
Volně dostupný

Pavel Kolář moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci

Pavel Kolář, řídící partner a senior trust advisor společnosti Svěřenská správa, moderoval rozhovory s osobnostmi českého byznysu na mezinárodní konferenci Private Family Wealth.

9. 11. 2022
2 min.
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter