Videa

Volně dostupný

Webinář FATF na téma bezúhonného využívání majetkových struktur

FATF uskutečnil za účasti mezinárodních autorit webinář zaměřený na rizika zneužití majetkových struktur k nezákonným aktivitám a trestné činnosti.

1. 10. 2022
1:18 hod.
Volně dostupný

Jsou Češi připraveni nechat svůj majetek spravovat někým jiným?

Jsou svěřenské fondy jen pro bohaté? Proč je osoba správce klíčová a jaké jsou na ni kladeny nároky? Nebo třeba o tom, zda jsou Češi připraveni nechat svůj majetek spravovat někým jiným a ochotni vzdát se kontroly nad ním. O tom všem a řadě dalšího jsme si povídali v podcastu Transakční abeceda s Pavlem Kolářem.

11. 7. 2021
46 min.
Volně dostupný

Dr. Michal Horáček: Moje cesta ke svěřenskému fondu

Záznam přednášky Dr. Michala Horáčka "Moje cesta ke svěřenskému fondu" z konference Trust & Wealth Management 2018.

9. 5. 2019
17 min.
Volně dostupný

Názory odborné veřejnosti na svěřenské fondy v ČR

Prof. JUDr. Luboš Tichý, CSc. studoval právo, ekonomii a politickou vědu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Heidelbergu (Německo). Jako vědecký pracovník pobýval v Institutu Maxe Plancka pro zahraniční a mezinárodní soukromé právo v Hamburku, ve švýcarském Institutu srovnávacího práva a v Lausanne a v Akademii mezinárodního práva v Haagu, stejně jako na univerzitě Michigan v Ann Arbor (1992). V tomto krátkém rozhovoru Vám přiblíží postoje odborné veřejnosti ke svěřenským fondům v ČR.

12. 12. 2017
4 min.
Volně dostupný

Zahraniční pohled na svěřenské fondy v ČR

William Swadling, MA (Oxon), LLM (Lond) je profesorem v oboru majetkové právo a členem Brasenose College na Oxfordské univerzitě. V tomto krátkém rozhovoru Vám přiblíží svůj pohled na aktuální vývoj svěřenských fondů a jejich budoucnost v ČR.

15. 11. 2017
3 min.
Volně dostupný

Video z konference TRUST & WEALTH MANAGEMENT 2017

V říjnu 2017 jsme v Praze uspořádali první mezinárodní konferenci na téma Svěřenské fondy a Wealth Management v ČR. Na tomto kongresu vystoupili zahraniční a čeští experti na oblast svěřenských fondů a správu bohatství.

17. 10. 2017
2 min.
Volně dostupný

Na konferenci FINfest 2016 jsme odpovídali na dotazy.

Na konferenci FINfest jsme odpovídali na otázky. Co je to svěřenský fond a čím je tento institut zajímavý pro finanční poradce. Podívejte se na naše odpovědi.

14. 2. 2017
1 min.
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter