Světové špičky z oboru Wealth Management se sejdou v Praze již letos v říjnu

Začátkem října se v Praze sejdou světoví lídři na poli správy majetku. Cílem bude českým a zahraničním movitým rodinám, investorům a Wealth Managerům nabídnout mezinárodní pohled na vývoj a diverzitu služeb právě v oboru Wealth Management. Jako partner této akce pro Vás máme slevu 15 % s promokódem SVSP2022.

Čtyři politické systémy, čtyři měny, čtyři pohledy. Konference Private Family Wealth nabídne účastníkům zcela netradiční zážitek. Hned v dopolední části programu budou čeští a zahraniční investoři mít možnost posoudit, jak světovým trhem hýbou aktuální změny, ale i trendy. Na konferenci v samostatných přednáškách i v následné diskuzi vystoupí hned 4 řečníci z různých koutů světa zastupující odlišné ekonomické systémy, které jdou ruku v ruce s politickým vývojem daných států. Aby účastníci o nic nepřišli z důvodu jazykové bariéry, bude zajištěno simultánní tlumočení.

Prvního panelu Mezinárodní pohled na vývoj služeb Wealth Managementu, jako konceptu s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka se v roli řečníků budou účastnit 4 představitelé z různých zemí, které mají odlišnou historii, jak z pohledu politického, ekonomického, tak i s ohledem na historické kořeny a praxi v oboru Wealth Managementu.

Evropa, Amerika, Asie

Hlavním řečníkem panelu i celé konference je Pierre S. duPont. Pierre je členem 5. generace jedné z nejvýznamnějších amerických rodin duPont. S ohledem na vlastní zkušenosti v rodinných dědických a obchodních situacích sám pomáhá dalším movitým jedincům a rodinám se správou a plánováním bohatství. Správa majetku ve Spojených státech je velmi rozvinutým tématem. To dokazuje i to, že americké rodinné podniky a movité rodiny své jmění předávají už po staletí z generace na generaci. Jejich bohatství je tak stále zachováno právě s ohledem na efektivně nastavené principy správy majetku.

Asijský kontinent zastoupí Dr. Wing-Hin Chung ze společnosti Invest Hong Kong (InvestHK) a FamilyOfficeHK. Účast Dr. Chunga zajistí rozšíření obzorů až na asijský kontinent. Společnost InvestHK je projektem hongkongské vlády. Cílem tohoto programu je řídit a spravovat zahraniční investice a posílit postavení Hong Kongu jako hlavního asijského místa pro investice. Společnost spolupracuje s významnými podnikateli, investory i rodinnými podniky. Hong Kong je považován za asijské centrum pro rozvoj Wealth Managementu a Family Offices.

Evropský kontinent s ohledem na politickou historii zastupují hned dva řečníci. Západní Evropu z „neutrálního“ státu reprezentuje Pawel Sniegocki Fink. Pawel má dlouholetou praxi ze švýcarské pobočky rodinné kanceláře Family Office Stonehage Fleming, kterou v roce 1976 založila známá rodina Flamingových. Společnost poskytuje poradenství a služby Wealth Managementu movitým rodinám napříč celým světem. Švýcarsko je jednou ze zemí, kde jsou služby pro správu a plánování bohatství jedny z nejrozvinutějších.

Středovýchodní Evropu a státy, ve kterých se novodobé bohatství začalo budovat před třemi dekádami let, zastoupí řečník z České republiky. Radek Šiller je partnerem a Wealth Managerem ve společnosti Multi Family Office. Cílem této rodinné kanceláře je spravovat majetek, investice i správa rodiny movitých jedinců. Jak se liší přístup k Wealth Managamentu v zemi, kde jsme teprve na počátku?

Mezikontinentální debata

Panelová diskuze účastníkům nabídne příležitost k dotazům na kteréhokoliv řečníka. Čeští i zahraniční Wealth Manageři, investoři či experti z Family Office budou moct významně rozšířit jejich know-how a inspirovat se od světových lídrů na mezikontinentální úrovni. Řečníci, jež se budou všichni účastnit i panelové diskuze, zastupují odlišné kontinenty: Ameriku, Asii a Evropu, přičemž v tomto případě můžeme Evropu rozdělit s ohledem na politickou historii na východní a západní,“ upřesnil Pavel Kolář, jednatel společnosti Wealth Magazín s.r.o., tedy pořadatele konference.

Přístup ke službám Wealth Managementu se v různorodých zemích, kontinentech a politicko-ekonomických systémech významně liší – už jen z pohledu na daňové zátěže v jurisdikcích i na historii správy majetku v každém ze zmíněných států. To naznačuje, že to na závěrečné panelové diskuzi bude jiskřit.

Networking jako bonus

Účastníci budou mít možnost si řečníky z různých koutů světa nejen poslechnout, ale i se s nimi setkat a soukromě pobavit o aktuálních výzvách. Konference Private Family Wealth nabízí prostor pro networking jak během několika přestávek, oběda, tak i během neformální večerní části.

O konferenci Private Family Wealth

Mezinárodní konference Private Family Wealth navazuje na úspěšné tři ročníky konference Trust & Wealth Management o správě a plánování bohatství. Pořadatelem konference je Wealth Magazín. Konference nabídne unikátní témata, řečníky a jedinečnou příležitost pro networking s českými i zahraničními osobnostmi v oboru. Konference se koná 6. října 2022 v pražském hotelu Grandior Hotel Prague. Konference má tři samostatné tematické panely:

1.       Mezinárodní pohled na vývoj Wealth Managementu jako konceptu s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka

2.       Filantropie jako přirozená součást rodinné majetkové strategie

3.       Vlastnické a manažerské nástupnictví z pohledu nastupující generace

Více o konferenci, programu, řečnících i zakoupení vstupenky se dozvíte zde.

Zaujal vás článek?

Dejte nám svůj mail a my vám budeme podobné články posílat 1x měsíčně.
Získejte přehled, co se ve světě svěřenských fondů děje:

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Související články

Volně dostupný

Poptávka po svěřenských fondech roste. Společnost Svěřenská správa rozšiřuje působnost na Moravu i na Slovensko.

Válka na Ukrajině, Covid-19 i inflace, to jsou hrozby, které movité jedince nutí zamyslet se nad ochranou majetku. Důsledkem je rostoucí poptávka po svěřenských fondech, správě investičních portfolií nebo pomoc při předání majetku dětem. Společnosti poskytující služby Wealth Management na to musí reagovat a rozšiřovat své služby do nových regionů. Společnost Svěřenská správa proto otevírá novou pobočku v Olomouci pro klienty z Moravy a Slovenska.

26. 7. 2022
2 mi.
Volně dostupný

Stali jsme se partnerem mezinárodní konference Private Family Wealth 2022

Společnost Svěřenská správa s.r.o. se stala partnerem mezinárodní konference Private Family Wealth 2022. Zažijte s námi tuto jedinečnou akci, na které získáte cenné know-how pro správu a plánování bohatství. Inspirujte se od předních odborníků z ČR i zahraničí a nepropásněte jedinečnou šanci se v rámci networkingu setkat s nejvýznamnějšími osobnostmi v oboru a napřímo pohovořit o aktuálních tématech.

10. 6. 2022
3 mi.
Volně dostupný

Wealth magazín publikoval autorský článek Pavla Koláře na téma „Dvě tváře svěřenských fondů v ČR. Která je ta pravá?“

Svěřenské fondy za dobu své existence v České republice provází dvě různé tváře, které bychom mohli ve stručnosti charakterizovat svěřenským fondem jako nástrojem (1) „pro nekalé praktiky“ a (2) „podpory prospěchu rodiny, komunity nebo širší veřejnosti“. Která je ta pravá a jak lze skutečnou tvář doložit? Na tyto otázky odpovídá ve svém článku Pavel Kolář, odborník na svěřenské fondy a Private Wealth Advisor & CEO ve společnosti Svěřenská správa s.r.o.

9. 11. 2021
2 min.
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter